QUARZTOP 100

LOADING IMAGES

Kuvars agregalı beton yüzey sertleştirici

TANIM

QUARZTOP 100 yüzey sertleştirici taze beton üzerine uygulanan hidrolik bağlayıcı, mineral bazlı sert agregalar, pigment ve diğer katkı maddelerinden oluşan, yüzeyin aşınma ve tozuma direncini ve darbe dayanımını artıran kullanıma hazır beton yüzey sertleştiricisi karışımıdır.

Gri, kırmızı, yeşil, sarı ve istenildiğinde diğer renklerde üretilmektedir. Renkli QUARZTOP 100 yüzey sertleştiricide alkali ve ışığa dayanıklı pigmentler kullanılmaktadır.

KULLANIM ALANLARI

İyi aşınma direnci gereken tüm beton yüzeylerin kaplanmasında kullanılır. Örneğin; trafik yoğunluğu hafif fabrika, depo, tamirhane, otopark, fuar alanları, süpermarketler, uçak hangarları, petrol istasyonları, rampa, okul vb.

UYGULAMA

İstenilen kod yüksekliğinde hazırlanmış ano kalıpları içerisine beton dökülür ve beton mastarlanarak kalıba yerleşmesi sağlanır. Beton üzerine çıkılacak hale geldiğinde (üzerine basıldığında sadece ayak izi kalacak şekilde) uygulanacak toplam malzeme miktarının 2/3 ü atılır ve diskleme işlemi arkasından geri kalan 1/3 malzeme atılır. İstenilen yüzey kalitesine ulaşıncaya kadar disk ve mala perdahına devam edilir.

Uygulama bitiminden hemen sonra CEMCURE AC veya CEMCURE SH ile beton korunmalıdır. Bu şekilde beton suyunun hızlı buharlaşması engellenerek betonun kendi bünyesindeki su ile priz almasını sağlar. Kılcal rötre çatlaklarının oluşmasını engeller, betonda emiciliği önler.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

QUARZTOP 100 yüzey sertleştiriciler 25 kg polietilen destekli kraft torbalardadır. Korumalı ve kuru yerlerde saklanıldığında raf ömrü 6 aydır.

SARFİYAT

QUARZTOP 100 yüzey sertleştiriciler kullanım amacına ve trafik yüküne göre 3-8 m2 kg dır.