LEVELTOP 10

LOADING IMAGES

Kendiliğinden yayılan Tesviye Şapı

TANIM

LEVELTOP 10, çimento esaslı tek bileşenli kendiliğinden yayılan polimer modifiyeli kullanıma hazır tesviye harcıdır. Pürüzlü beton yüzeylerin tesviyesinde, seramik, parke, PVC gibi kaplamaların döşenmesinden önce yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır. Uygulama öncesi yüzeye mutlaka PRİMER AC sürülmelidir.

KULLANIM YERLERİ

Okul ve hastanelerde, askeri binalarda, alışveriş merkezlerinde, showroom ve mağazalarda, konutlarda, otellerde ve bürolarda, pürüzlü beton yüzeylerin tamirinde tesviye şapı olarak kullanılır.

ÖZEL NİTELİKLER

  • Hazırlanması ve uygulaması kolaydır.
  • Akışkan kıvamdadır.
  • Tek komponentlidir. Sadece su ile karıştırılır.
  • Çatlama ve büzülme yapmaz.

UYGULAMA

Yüzeyin hazırlanması;

LEVELTOP 10 uygulamasından önce uygulama yüzeyi toz, kir ve yağ gibi aderansı azaltacak maddelerden arındırılmalıdır ve hafif pürüzlü olmalıdır. Yüzeydeki oynar parçalar temizlenmelidir. Harcın döküleceği alan önceden bölümlendirilmelidir. Uygulama yapılmadan önce yüzeye mutlaka PRİMER AC sürülmesi emilme, çalışabilirlik, aderans ve hava kabarcığı oluşumunu önleme açısından önemlidir.

Karıştırma,

LEVELTOP 10 tek kompenentlidir.

Homojen karışımı sağlamak için mutlaka bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılması tavsiye edilir. Önce bir kovaya 6-7 litre su konulur, sonra toz komponent yavaş yavaş ilave edilirken homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Karıştırma suyu miktarı ortam sıcaklığına bağlı olmak üzere plusmn; 0,250 kg değiştirilebilir

Uygulama,

LEVELTOP 10 karışımı kuru beton yüzeyine dökülerek lastik süpürge veya mala ile istenilen kalınlıkta düzgün bir şekilde yayılmalıdır. Yüzeydeki hava kabarcıkları ve düzeltmeler mutlaka kirpi rulo ile yapılmalıdır. Uygulama zamanında ve uygulamadan sonra hava sıcaklığı en düşük 5 0C olmalıdır. Aşırı sıcak ve rüzgarlı havalarda önlem alınmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra malzemenin tüm özelliklerini kazanması uygun iklim koşullarında ve malzeme kalınlığına göre 24 saat içinde gerçekleşir.

SARFİYAT

LEVELTOP 10, 1,5 -1,8 kg malzeme 1 m sup2; alanda 1 mm kalınlığında kaplama oluşturur. PRİMER AC 50 ndash;100 gr/m sup2;.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

LEVELTOP 10, rutubete dayanıklı 25 kg torbalardadır.

Korumalı ve kuru yerlerde saklanıldığında raf ömrü minimum 6 aydır.