CEMCURE SH

LOADING IMAGES

Sentetik Reçine Esaslı Beton Yüzey Koruyucu

TANIM

CEMCURE SH kullanıma hazır solvent bazlı akrilik reçine esaslı beton koruyucu sıvıdır. Betonda yüzey gözenekliliğini azaltmak ve kılcal boşlukların kaplanmasıyla beton yüzeyinin su alışverişini engelleyerek nem kontrolü sağlar. Tüm yeni dökülmüş beton yüzeylerine ve beton yüzey sertleştirici uygulamalarından hemen sonra betonun hidratasyonu için gerekli suyun ani buharlaşmasını engellemek amacıyla rulo, fırça veya püskürtme metodları ile uygulanır. Eski beton yüzeyinin performansını arttırmak, tozumayı azaltmak için kullanılabilir. Uygulandığı beton yüzeyin de hafif kimyasallara ve alkalilere karşı kısa süreli direnç sağlar.

KULLANIM ALANLARI

CEMCURE SH tüm zemin betonu ve beton yüzey sertleştirici uygulamalarından sonra kullanılmalıdır.

ÖZEL NİTELİKLER

  • CEMCURE SH ile betonun mukavemeti artar.
  • Betonun su gereksinimini ortadan kaldırır.
  • Betonda prizlenme süresince meydana gelebilecek yanma ve kılcal çatlaklıkların oluşumunu önler.
  • Tüm kapalı ve açık alanlarda kullanılır.
  • Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır.

UYGULAMA

CEMCURE SH, beton yüzeyinde son perdahlama işleminden sonra, betonun yüzeyinde işlem yapıldığında yüzey zarar görmeyecek sertliğe ulaştığı zaman yapılmalıdır. Diğer bir ifade ile yeni dökülmüş beton yüzeyindeki parlaklık kaybolur kaybolmaz uygulama yapılmalıdır. CEMCURE SH uygulaması yapıldıktan sonra malzemenin kuruma süresi, 20o C sıcaklıkta, 1 ndash; 2 saattir. Bu süreden sonra beton yüzeyi yağmur suyundan dahi etkilenmez. Solvent içeren yanıcı bir malzeme olduğundan uygulama sırasında kesinlikle sigara içilmemeli ve kaynak, kesme makineleri gibi herhangi bir ateş kaynağından uzak durulmalıdır. Kapalı alanda yapılan uygulamalarda, takriben her 15 dakikada bir uygulamacının açık alanda belirli bir süre dinlendirilmesi gerekir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CEMCURE SH 30 lt bidonlarda varillerde bulunmaktadır. Orijinal bidon veya varilde serin ve korunaklı bir yerde minimum 6 ay depolanabilir.

SARFİYAT

CEMCURE SH sarfiyatı beton yüzeyinin durumuna ve uygulama metoduna bağlıdır.

Normal bir beton yüzeyine uygulanacak miktar;

Fırça, rulo uygulamalarda 0.100 ndash; 0.120 lt / m2

Püskürtme uygulamalarda 0.150 ndash; 0.160 lt / m2