CEMFLEX 1K

LOADING IMAGES

Çimento Esaslı Tek Bileşenli Su Yalıtımı

TANIM

CEMFLEX 1K, tek komponentli beton ve biriket yapılarda, perde ve sıvalar üzerine su yalıtımı için kullanılan su izolasyon malzemesidir. Yüksek su itme özelliğinde modifiye edilmiş toz komponent ise hidrolik bağlayıcı, katkı ve dolgu maddelerinden imal edilmiştir. Beyaz renkte hazırlanır.

KULLANIM YERLERİ

  • Su depoları, su tankları, havuzlar, su arıtma tesisleri
  • Temeller, bodrumların iç ve dış duvarlarında
  • Teras ve balkonlarda, banyo, mutfak ve tuvalet gibi ıslak hacimlerde kullanılabilir.

ÖZEL NİTELİKLER

  • CEMFLEX 1K, uygulanan yapıda su direnci çok yüksek bir kaplama oluşturur.
  • Uygulandığı yapının dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırır.
  • Fırça, rulo veya spatula ile tatbik edilir.
  • Kuruduktan sonra üzerinde yürünebilir.
  • Uygulanan malzeme ultra viyole ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Kolay uygulanır ve ekonomiktir.

Yüzeyin hazırlanması;

CEMFLEX 1K uygulamasından önce uygulama yüzeyi toz, kir ve yag gibi aderansı azaltacak maddelerden arındırılmalıdır ve hafif pürüzlü olmalıdır. Yüzeydeki oynar parçalar temizlenmeli çukurlar tamir edilmelidir. Köşelere balık sırtı pah yapılmalıdır. Uygulanacak yüzeyin ısısı yüksek olmamalı, emici yüzey uygulamadan önce nemlendirilmeli ve uygulama, yüzey hafif nemli iken yapılmalıdır.

Karıştırma,

CEMFLEX 1K, tek kompenentlidir.

Homojen karışımı sağlamak için mutlaka bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılması tavsiye edilir. Önce bir kovaya su koyulur, sonra toz kompenent yavaş yavaş ilave edilirken homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Uygulama için iyi bir karışım elde edilmesi amacıyla karışıma az bir miktar su ilave edilebilir. Tamamen karışmış malzeme 5 dakika bekletilir ve sonra bir daha karıştırılarak uygulamaya başlanır.

Uygulama,

CEMFLEX 1K, hafif nemli beton yüzeyine 1 m sup2; alana 1 kg malzeme gelecek şekilde 2 mm kalınlık oluşacak şekilde naylon fırça, rulo veya spatula kullanılarak iki kat şeklinde yapılmalıdır. Göllenme durumunun gözlendiği yerlere ve su basıncının yüksek olduğu yerlere iki kat uygulama yapılmalıdır. İkinci tabakanın sürülmesi için ertesi gün ilk kat kuruduktan sonra yapılmalıdır. Uygulama zamanında ve uygulamadan sonra hava sıcaklığı en düşük 50 olmalıdır. Aşırı sıcak ve rüzgarlı havalarda yüzey bir örtü ile korunmalıdır. uygulama yapıldıktan sonra malzemenin tüm özelliklerini kazanması 7 günde gerçekleşir.

SARFİYAT

1kg malzeme 1 m sup2; de 1 mm kalınlıkta kaplama oluşturur. Uygulamanın iki kat şeklinde yapılması tavsiye edilir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CEMFLEX 1K, rutubete dayanıklı 25 kg. torbalardadır.

Korumalı ve kuru yerlerde saklanıldığında raf ömrü 6 aydır.