FLOORBOND PVC

LOADING IMAGES

Akrilik Esaslı Pvc Zemin Tutkalı

TANIM

FLOORBOND PVC, su bazlı yapışmayı artırıcı dolgu ve katkı maddeleri içeren akrilik reçine esaslı genel amaçlı pvc, halı ve linoleum yapıştırıcısıdır.

KULLANIM ALANLARI

PVC, jüt tabanlı halı ve linoleum döşemelerin zemine yapıştırılmasında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir.
  • Uygulanması kolay ve hızlıdır.
  • Çalışabilirlik süresi uzundur.
  • Çevreye zararlı bir etkisi yoktur.
  • Yerden ısıtma sistemlerine uygundur.
  • Yanıcı değildir.
  • Ekonomik kullanım sağlar.

UYGULAMA

a- Yüzey hazırlğı; zemin düz, kuru çatlaksız olmalıdır. Yüzey yapışmayı engelleyecek toz, kir, yağ vb. etkenlerden temizlenmelidir. Düzgün yüzeyler elde etmek için FLOORBOND PVC malzemesi teknik özelliklerine uygun olarak kullanılmalıdır.

b- Uygulama aletleri; A1, A2 ve B1 dişli mala uçları ile uygulanabilir. Aletlerin temizliği uygulamadan hemen sonra su ile yapılabilir.

c- Uygulama; kullanımdan önce FLOORBOND PVC kendi ambalajı içerinde iyice karıştırılmalıdır. Uzun bekleme sırasında ambalajın üst kısmında oluşacak kaymak tabakası atılmalıdır. Ugulanacak zeminin özelliğine uygun dişli mala ile zemine homojen olarak yayılmalıdır. Zemine yayılan yapıştırıcı üzerine 10 ndash; 15 dakika sonra döşeme yapıştırılabilir. Kaynak işlemi uygulama zamanından ancak 24 saat sonra yapılabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde uygulamadan 10 gün önce çalıştırılmalı kaplama sırasında kapatılmalıdır. Uygulama yapıldıktan 72 saat sonra ısıtma tekrar çalıştırılabilir.

AMBALAJ

FLOORBOND PVC 20 kg plastik kovalarda ambalajlanmaktadır.

Kapağı açılmamış ambalajın raf ömrü 6 aydır.

SARFİYAT

FLOORBOND PVC, kullanlan yüzey düzgünlüğüne ve dişli tarak boyutlarına göre 250 ndash; 500 g/m sup2; dir.