DECOBETON

LOADING IMAGES

Kuvars Agregalı Baskı Beton Yüzey Sertleştirici

TANIM

DECOBETON yüzey sertleştirici taze beton üzerine uygulanan hidrolik bağlayıcı, mineral bazlı sert agregalar, pigment ve diğer katkı maddelerinden oluşan, yüzeyin aşınma ve tozuma direncini ve darbe dayanımını artıran kullanıma hazır beton yüzey sertleştiricisi karışımıdır.

Gri, kırmızı, yeşil, sarı ve istenildiğinde diğer renklerde üretilmektedir. Renkli DECOBETON yüzey sertleştiricide alkali ve ışığa dayanıklı pigmentler kullanılmaktadır.

KULLANIM ALANLARI

Baskı beton uygulamalarında ; yaya yollarında, kaldırımlarda , park ve bahçe betonlarında , çevre düzenlemelerinde kullanılır.

ÖZELLİKLER

  • Kalıptaki desenlerin tamamen taze beton yüzeyine geçmesini sağlar.
  • İstenilen renklerde hazırlanır.
  • Toz kalıp ayırıcı ile yüzeye antik bir görünüm sağlar.
  • Özel dizayn edilmiş agregalarla kalıpların uzun ömürlü olmasını sağlar.

UYGULAMA

İstenilen kod yüksekliğinde hazırlanmış ano kalıpları içerisine beton dökülür ve beton mastarlanarak kalıba yerleşmesi sağlanır. Beton üzerine çıkılacak hale geldiğinde (üzerine basıldığında sadece ayak izi kalacak şekilde) uygulanacak toplam DECOBETON miktarının 2/3 ü atılır ve diskleme işlemi arkasından geri kalan 1/3 malzeme atılır. Perdah işlemi bitiminde CEMRELEASE PRA yüzeye serpilerek beton yüzeye yapılacak baskı işlemi yapılır. 1-2 gün sonunda CEMRELEASE PRA yi basınçlı su ile yüzeyden uzaklaştırılır.

Uygulama bitiminden hemen sonra CEMCURE AC veya CEMCURE SH ile beton korunmalıdır. Bu şekilde beton suyunun hızlı buharlaşması engellenerek betonun kendi bünyesindeki su ile priz almasını sağlar. Kılcal rötre çatlaklarının oluşmasını engeller, betonda emiciliği önler.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

DECOBETON 25 Kg polietilen destekli kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Korumalı ve kuru yerlerde saklanıldığında raf ömrü 6 aydır.

SARFİYAT

DECOBETON sarfiyatı 3-6 kg/m2 dir.

Dökümanlar