CEMPLASTER

LOADING IMAGES

Çimento Esaslı Hazır Sıva

TANIM

CEMPLASTER, çimento esaslı, el ve makine ile uygulanabilen hazır sıva karışımıdır. Her türlü beton, brüt beton, briket, tuğla ve prefabrik beton elemanlarının onarımında ve yüzeylerin sıvanmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan büzülme yapmayan yüksek mukavemetli, polimer modifiye çimento esaslı kullanıma hazır bir karışımdır. Yapısında hidrolik bağlayıcı yapışmayı artırıcı ve esneklik sağlayıcı polimer katkılar ve sınıflandırılmış dolgu maddeleri bulunur. Gri renklidir ama istenildiğinde diğer renklerde de üretilir.

KULLANIM ALANLARI

CEMPLASTER ; iç ve dış cephede gaz beton, tuğla, briket ve diğer tüm yapı elemanlarının yüzeylerinin sıvanması işlemlerinde kullanılmalıdır.

ÖZELLİKLERİ

  • CEMPLASTER kullanıma hazır toz karışımdır, kolay hazırlanır ve işlenir. Yapışma gücü mükemmeldir.
  • Tüm tuğla ve beton ve ısı yalıtım levhası yüzeylerinin sıvanması işlemlerinde kullanılır.
  • Yüksek aderans ve esneklik sağlar.
  • Tüm iç ve dış cephe uygulamalarında kullanılır.
  • Sistemin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır.

UYGULAMA

Yüzey hazırlığı;

CEMPLASTER uygulamasından önce uygulama yüzeyi her türlü kir yağ vb gibi yapışmayı engelleyecek gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey hafif nemlendirilmelidir.

Karışımın hazırlanması;

Doğru bir karışım elde etmek için 5-6 lt su içerisine 25 kg' lık CEMPLASTER ilave edilerek mala veya mikserle homojen olarak karışmalı sağlanmalıdır. 5 dakika dinlenen karışım tekrar karıştırılarak kullanılır. Karışımın içerisinde topaklanmış malzeme kalmamasına özen gösterilmelidir.

Uygulama ;

Uygulama öncesinde yüzeyin her türlü toz ve yapışmayı engelleyici kir, yağ vb etmenlerden arındırılması gerekir.

CEMPLASTER, alçı sıva malası ile yüzeye uygulanır. Sıva yüzeyi parlak ve düzgün bir yüzey için hafif nemlendirilerek çelik mala ile perdahlanır. Hafif pürüzlü bir yüzey için nemli sünger ile silinir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CEMPLASTER 25 kg'lık polietilen destekli kraft torbalarda ambalajlanmıştır. Korunaklı ve kuru yerlerde en az 6 ay depolanır.

SARFİYAT

CEMPLASTER sarfiyatı yüzeyinin durumuna, uygulama aletlerine bağlıdır.