CEMRELEASE PRA

LOADING IMAGES

Toz Kalıp Ayırıcı

TANIM

CEMRELEASE PRA baskı beton yüzey sertleştirici üzerine uygulanan pigment ve diğer katkı maddelerinden oluşan ve betonun kalıplara yapışmasını engellemesi amacıyla kullanılan bir toz kalıp ayırıcıdır.

Gri renklidir; uygulandığı yüzeylerde eskitilmiş görünüm verir.

KULLANIM ALANLARI

Baskı beton uygulamalarında taze betonun kalıba yapışmasını engellemek amaçlı; yaya yollarında, kaldırımlarda , park ve bahçe betonlarında , çevre düzenlemelerinde kullanılır.

ÖZELLİKLER

  • Baskı beton uygulamalarında taze betonun kalıba yapışma olmaz.
  • Kalıptaki desenlerin tamamen taze beton yüzeyine geçmesini sağlar.
  • Gri renkli olursa yüzeye antik bir görünüm sağlar.
  • Kalıpların uzun ömürlü olmasını sağlar.

UYGULAMA

İstenilen kod yüksekliğinde hazırlanmış ano kalıpları içerisine beton dökülür ve beton mastarlanarak kalıba yerleşmesi sağlanır. Beton üzerine çıkılacak hale geldiğinde (üzerine basıldığında sadece ayak izi kalacak şekilde) uygulanacak toplam malzeme miktarının 2/3 ü atılır ve diskleme işlemi arkasından geri kalan 1/3 malzeme atılır. Perdah işlemi bitiminde CEMRELEASE PRA yüzeye serpilerek beton yüzeye yapılacak baskı işlemi yapılır. 1-2 gün sonunda CEMRELEASE PRA yi basınçlı su ile yüzeyden uzaklaştırılır.

Uygulama bitiminden hemen sonra CEMCURE AC veya CEMCURE SH ile beton korunmalıdır. Bu şekilde beton suyunun hızlı buharlaşması engellenerek betonun kendi bünyesindeki su ile priz almasını sağlar. Kılcal rötre çatlaklarının oluşmasını engeller, betonda emiciliği önler.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CEMRELEASE PRA 10 Kg polietilen destekli kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Korumalı ve kuru yerlerde saklanıldığında raf ömrü 6 aydır.

SARFİYAT

CEMRELEASE PRA SARFİYATI 200-400 gr/m2 dir