CERACEM

LOADING IMAGES

Seramik Fayans Yapıştırma Harcı

TANIM

CERACEM, seramik ve fayansların yapıştırılmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan büzülme yapmayan yüksek mukavemetli kullanıma hazır bir karışımdır.

KULLANIM ALANLARI

CERACEM; iç ve dış mekanlarda, tüm dikey ve yatay uygulamalarda ve ıslak hacimlerde, seramik, fayans, karo, granit ve mermer malzemelerinin çimento esaslı yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • CERACEM kullanıma hazır toz karışımdır.
  • CERACEM kolay işlenir. Uygulayıcıya süre avantajı sağlar.
  • Düşük su / çimento oranında yüksek yapışma.
  • Tüm yatay ve düşey uygulamalarda kullanılır.
  • Düşey uygulamalarda sarkma yapmaz.
  • Suya ve dona karşı dayanıklıdır.

UYGULAMA

CERACEM uygulanmadan önce uygulama yüzeyi her türlü toz, kir yağ vb. yapışmayı engelleyecek gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey hafif nemli olmalı, yapışmayı engelleyecek ölçüde düz ise yüzey pürüzlendirilmeli varsa çatlak tamir edilmiş olmalıdır. Doğru bir karışım elde etmek için 25 kg' lık CERACEM lsquo;a yaklaşık 7 - 8 lt su ilave edilerek mala veya mikserle homojen olarak karışmalı sağlanmalıdır. 5 dakika dinlenen karışım tekrar karıştırılarak kullanılır. Malanın düz tarafı ile ince bir CERACEM tabakası uygulanarak yapıştırılacak seramik boyutuna göre seçilmiş taraklı mala ile taraklanır ve seramik yüzeye hafifçe bastırılarak yapıştırılır. İyi bir yapışma sağlamak için lastik çekiç kullanılarak hava dışarı atılmalıdır.

Uygulama zamanında hava sıcaklığının 5 derecenin altına inmesi durumunda uygulanması sakıncalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CERACEM 25 kg' lık polietilen destekli kraft torbalarda otomatik dolum ile ambalajlanmıştır.

Korunaklı ve kuru yerlerde 6 ay depolanır.

SARFİYAT

CERACEM sarfiyatı beton yüzeyinin durumuna, seramiğin cinsine, uygulama aletlerine bağlıdır. Zemine ve yapıştırma şekline bağlı olarak 1 m sup2; de 3 ndash; 4 kg CERACEM kullanılır.