STYROBOND

LOADING IMAGES

Isı İzolasyon Levha Yapıştırıcı

TANIM

STYROBOND polistren ısı izolasyon levhalarının yüzeylere yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı, kolay hazırlanan ve uygulanan, büzülme yapmayan yüksek mukavemetli kullanıma hazır bir karışımdır.

KULLANIM ALANLARI

STYROBOND; iç ve dış cepheye sert polistren (extrude PS) , poliüretan, fenol, cam yünü ve taş yünü ısı izolasyon levhalarının tüm dikey ve yatay uygulamalarda çimento esaslı yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • STYROBOND kullanıma hazır toz karışımdır.
  • Yüksek aderans ve esneklik sağlar.
  • STYROBOND kolay işlenir.
  • Polistrene çok iyi yapışma sağlar.
  • Tüm iç ve dış cephe uygulamalarında kullanılır.
  • Sistemin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar.
  • Suya ve dona karşı dayanıklıdır.
  • Yapışma yüzeyi ile levha arasında çatlak oluşmaz.

UYGULAMA

Yüzey Hazırlığı;

STYROBOND uygulanmadan önce uygulama yüzeyi her türlü toz, kir yağ vb. yapışmayı engelleyecek gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey ve yapıştırılacak yüzeyler kuru olmalı.

Karışımın hazırlanması;

Doğru bir karışım elde etmek için 6-7 L su içerisine 25 kg' lık STYROBOND ilave edilerek mala veya mikserle homojen olarak karışmalı sağlanmalıdır. 5 dakika dinlenen karışım tekrar karıştırılarak kullanılır.

Uygulama ;

Malanın düz tarafı ile ince bir STYROBOND tabakası uygulanarak yapıştırılacak levha boyutuna göre seçilmiş taraklı mala ile taraklanır ve levha yüzeye hafifçe bastırılarak yapıştırılır. Levhalar 24 saat sonra dübellenir. Levhalar 48 saat sonra cam tülü ve sıva harcı ile kaplanır. Kullanılan aletler uygulamadan hemen sonra su ile temizlenir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

STYROBOND 25 kg'lık polietilen destekli kraft torbalarda otomatik dolum ile ambalajlanmıştır. Korunaklı ve kuru yerlerde en az 6 ay depolanır.

SARFİYAT

STYROBOND sarfiyatı beton yüzeyinin durumuna, uygulama aletlerine bağlıdır. Zemine ve yapıştırma şekline bağlı olarak 1 m sup2; de 3 ndash; 4 kg STYROBOND kullanılır.