REPAIR MORTAR

LOADING IMAGES

Çimento Esaslı Polimer Takviyeli Elyaflı Tamir Harcı

TANIM

REPAIR MORTAR çimento esaslı, polimer takviyeli, beton, brüt beton, briket, tuğla ve prefabrik beton elemanlarının onarımında ve sıvanmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan büzülme yapmayan yüksek mukavemetli kullanıma hazır bir tamir ve sıva harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

  • Tüm beton yüzeylerin tamiratında ve sıvanmasında,
  • Prefabrik, prekast ve brüt beton yüzeylerinde sıva yapılması düşünülmüyorsa, kırık kenar ve köşelerin estetik olarak onarılmasında
  • İzolasyon yapılacak olan beton ve briket yapılarda bozuk satıhların düzeltilmesinde ve köşe pahlarının yapılmasında,
  • Seramik ve fayans döşenmesinden önce, yatay ve düşeyde, yüzey düzgünlüğü sağlamasında,
  • İç ve dış cephelerde, boya ve duvar kağıdı tatbikatına uygun sert pürüzsüz bir yüzey oluşturmada kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • REPAIR MORTAR kullanıma hazır toz karışımdır.
  • REPAIR MORTAR kolay işlenir perdahlama ile düzgün yüzey elde edilir.
  • Sadece su ile karıştırılır.
  • Tüm yatay ve düşey uygulamalarda kullanılır.

UYGULAMA

REPAIR MORTAR uygulanmadan önce uygulama yüzeyi her türlü toz, kir yağ vb. yapışmayı engelleyecek gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey hafif nemli olmalı, yapışmayı engelleyecek ölçüde düz ise yüzey pürüzlendirilmelidir. REPAİR MORTAR uygulamasından önce yüzey PRIMER AC ile astarlanması aderansı artırır.

Doğru bir karışım elde etmek için malzemenin kullanım amacına bağlı olarak yaklaşık 6 - 7,5 lt su dolu kap içerisine 25 kg' lık REPAIR MORTAR yavaş yavaş ilave edilerek mala veya mikserle homojen olarak karışması sağlanmalıdır.

5 dakika dinlenen karışım tekrar karıştırılarak kullanılır. REPAIR MORTAR mala ve spatula ile uygulanır. Bir müddet bekletildikten sonra katılaşırken tahta veya plastik spatula ile yüzey iyice düzeltilir.

Dozaj: kullanım amacına uygun olarak, ince kaplama için 7,5 kg su ile 25 kg REPAIR MORTAR, tamir için 6 kg su ile 25 kg REPAIR MORTAR karıştırılır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

REPAIR MORTAR 25 kg'lık polietilen destekli kraft torbalarda otomatik dolum ile ambalajlanmıştır. Korunaklı ve kuru yerlerde 6 ay depolanır.

SARFİYAT

REPAIR MORTAR, 1 mm kaplama kalınlığı için yaklaşık 1,8 kg/m sup2; dir.