CEMGROUT

LOADING IMAGES

Seremik Fayans Derz Dolgusu

TANIM

CEMGROUT, seramik, fayans, cam mozaik, mermer granit, doğal taş ve tuğla derzlerinin doldurulmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan çimento esaslı, büzülme yapmayan, yüksek mukavemetli, su geçirimsiz, kullanıma hazır bir karışımdır. Gri ve beyaz olarak standart renklerdedir. İstenildiğinde renkli de hazırlanabilir.

KULLANIM ALANLARI

CEMGROUT; iç ve dış mekanlarda, tüm dikey ve yatay uygulamalarda ve ıslak hacimlerde, seramik, fayans, karo, granit ve mermer malzemelerinin derzlerinin doldurulmasında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • CEMGROUT kullanıma hazır toz karışımdır.
  • CEMGROUT kolay işlenir.
  • CEMGROUT 6 mm ye kadar olan derzlerde kullanılır.
  • Tüm yatay ve düşey uygulamalarda pürüzsüz yüzey elde edilir.
  • Su geçirimsizdir.

UYGULAMA

CEMGROUT uygulanmadan önce uygulama yüzeyi her türlü toz, kir yağ vb. yapışmayı engelleyecek gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde seramik yapıştırıcı parçaları temizlenmelidir. Seramik yapıştırıcı tamamen kurumuş olmalıdır. Doğru bir karışım elde etmek için 20 kg' lık CEMGROUT lsquo;a yaklaşık 7-8 lt su ilave edilerek mala veya mikserle homojen olarak karışmalı sağlanmalıdır. 5 dakika dinlenen karışım tekrar karıştırılarak kullanılır. CEMGROUT lastik bir spatula ile seramiklerin üzerine yayılarak derz araları doldurulur. Malzeme parmak baskısına dayanacak kadar beklenerek nemli bir sünger ile yüzey temizlenir. Ertesi gün seramik ve fayansların yüzeyinde kuru bez yardımıyla parlatma işlemi yapılabilir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

CEMGROUT 20 Kg' lık polietilen destekli kraft torbalarda otomatik dolum ile ambalajlanmıştır. Korunaklı ve kuru yerlerde 6 ay depolanır.

SARFİYAT

CEMGROUT sarfiyatı seramik yüzeyin durumuna, seramiğin boyutuna, derz genişiliğine ve derz derinliğine bağlıdır.